SONY XPERIA NEO L

İlk insanın varoluşundan günümüze kadar geçen süre zarfını ele alacak olursak farklı dönemlerde farklı iletişim biçimleri olduğunu görürüz. İlk çağlarda insanlar birbirleri ile iletişime geçmekte taşları oymayı kullanırken daha sonra ki çağlarda taş oymak yerine kuş tüylerinden kalemler yaparak kağıtlara yazılar yazılmaya başlanmış ve mektup içine konularak uzaktaki bir yakınınıza kuşlar yardımı ile ulaştırılmaktaymış. Fakat bu iletişim türünde tahmin edebileceğiniz gibi hatalar olmaktaydı çünkü her zaman mesajınız doğru adrese ulaşmayabilirdi. Graham bell bu durumdan etkilenmiş olacak ki telefonu icat etmeyi düşünmüştür. İlerleyen çağlarda grahamın bulduğu bu alet ile iletişim sağlanmaktaydı fakat takdir edersiniz ki bu telefonların yanınızda taşınması zor ve bir o kadar da zahmetliydi çünkü kablolar üzerinde iletişim sağlanıyordu ve telefonu yanınızda taşımak için evdeki kabloyu da yanınızda taşımanız gerekmekteydi. Bu duruma çözüm bulmaya çalışan Martin Cooper 1972 senesinde cep telefonunu icat etti. Bu icat gün geçtikçe yenilendi ve günümüzde ki son hali olan akıllı telefon olarak adlandırdığımız taşınması kolay ve her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz minik aletlere dönüştü. Bu dönüşüm sonrasında cep telefonu firmaları da büyük bir ürün üretme yarışına girdi. Bu yarış esnasında üretilen xperia neo L modeli sony firmasının bir adım daha ileriye geçmesine yardımcı oldu.

Xperia neo L , bu model piyasaya sürüldüğünde sony firması hakkında kaygıları olan herkes sony’e karşı zırhlarını indirme kararı aldı. Çünkü bu telefonu diğer modellerden birkaç önemli özelliği vardır. Bunlardan bir tanesi 5 mega piksellik kamera çözünürlüğüdür. Bu özelliği ile sizlere daha kaliteli fotoğraf çekme şansını sunmaktadır. Ayrıca çektiğiniz fotoğraflar üzerinde renk , kolay ya da arka plan gibi çeşitli düzenlemeler yapmanızı sağlar ve böylelikle fotoğraflarınızı beğendiğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bahsetmeden geçemeyeceğim bir diğer özelliği ise sadece sony ürünlerinde bulunan xloud ses teknolojisidir. Sony firması bu teknoloji xperia ailesinde kullanmaya başladığından beri yüksek derecede bir popülerlik kazanmıştır.

Kısaca bahsettiğimiz bu özellikler gibi daha bir çok özelliği bulunan bu telefon ile yorgunluğunuzu ya da stresinizi atmak artık daha kolaydır. Tabi bu denli çok özelliği bulunan bu telefona sahip olmak isteyenler olabilir o yüzden şimdiden söyleyelim 800 türk lirası gibi bir ücreti bulunmaktadır.

Bir cevap yazın