Panetiket Ürünler

Panetiket firması en deneyimli müşteri temsilcilerinin en iyi teklifleri sayesinde birçok firmanın taleplerini en kaliteli etiket ürünleri ile karşılamaktadır. Bu firma bütün etiket çeşitlerini en kaliteli şekilde üreten ülkemizin en iyi bu alan satış yapan firmalarından biridir. Etiket yanı sıra birçok teknolojik ürünü hem üretip aynı zamanda pazara sunmaktadır. Firmanın üretmiş olduğu etiket çeşitlerini ve ham maddelerine değineceğiz. 

1- Plastik Yapılı Etiketler

Plastik isminden anlaşılacağı gibi bu etiketlerin büyük bir kısmı sağlam yapılı olmalarından dolayı piyasada ağır işlerde ve zorlu şartlarda kullanılan çeşitlerdir. Biraz bu etiket çeşitlerinin detayına inelim.

-Şeffaf etiketler: Bir takım araç ve gereçlerin iç ve dış yüzeyinde kullanılan cam ürünlerin iç ve dış kısımlarına yapıştırılan etiket ürünüdür. Sıcak ve soğuk havadan etkilenmesine rağmen şeffaf etiketler yaklaşık bir seneye kadar kullanılabilir.
-Opak PP etiket: Bu etiket sıcak ve soğuğa dayanıklı ışınlardan etkilenmez sağlam bir yapıdan oluşur.
Su ve nemden etkilenmeyen bu etiket genellikle kozmetik ve kimyasal sektörlerde kullanılan bir çeşittir. 
-Silvermat etiket: Bu etiket çift yönlü yapışkanlık sağladığı için en çok tercih edilen çeşitlerden biridir. Ayrıca en kaliteli etiketlerden biridir. Yapısı parlak ve mat özelliklere sahiptir.
-Mat PP etiket: En çok suyun içine girebilecek ürünlerde tercih edilen bu etiket sudan ve sıcaktan etkilenmez. Bu etiket kimya depolarında ve parfüm imalatında tercih edilir. Bunun yanında yırtılmaz bir özelliğe sahiptir.

2- Kağıt Yapılı Etiketler

Kağıttan üretilen etiket çeşididir. Plastiklere nazaran daha çok kapalı mekanlarda zarar görmeyecek alanlarda kullanılır. 

-Floresan:  Kağıt bir yapıya sahip olan bu etiket suya dayanıksız olduğu için kuru mekanlarda tercih edilmesi gerekir.
-Eco termal: Yüzey kısmında koruyucu bir madde bulunmayan bu etiket bir çeşit termal ile birlikte yazıcıların kafa bölgesindeki ısı özelliği ile sıvılaşma gösteren yazıcılar ile baskı yapar. 
-Kuşe: Etiketin kendi yapısında yapışkanlık özelliği vardır. En çok kullanılan çeşittir. Bütün sektörlerde kullanılır. 
-Lamine termal: Her iki kısmı lamine termal olan bu etiket herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan kafa ısısı ile birlikte baskı alabilen bu ürünler ayakkabı, lojistik, hizmet sektöründe kullanılır.  
-Vellum: Kuşe etiketler ile aynı özelliklere sahip olmasıyla birlikte kuşeden ayıran özelliği üst bölgelerinde gözenek gibi deliklerin olmasıdır. Kuşe ile aynı sektörlerde kullanılabilir. Yapı ve maliyet açısından uygun ve kalitelidir. 

Bir cevap yazın