Nokia Lumia 720

Cep telefonu teknolojisi 1970’lerden sonra gelişmekte olan çok yeni bir teknolojidir. Bu teknoloji yeni olmasına karşın çok iyi bir şekilde geliştirilip günümüzde çok rahat ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Dünyada neredeyse herkes bu teknolojiyi kullanmaktadır. Bu teknoloji çoğu şirket tarafından tercih edilmektedir ve geliştirilmeye çalışılmaktadır. Ne kadar fazla cep telefonu yapan firma varsa o kadar fazla gelişme sağlanır. Cep telefonu firmalarının sayısı fazla olduğu için sistemde ki hatalar yok denecek kadar azdır.

 

Nokia ve Microsoft birleşme kararı aldı ve cep telefonu piyasasında artık adından söz ettirmeye başladı. Lumia serisi windows phone işletim sistemine sahiptir. Windows phone çoğu ülkede en fazla terci edilen işletim sistemi olarak kayıtlara geçmiştir. 127.9 x 67,5 x 9 mm.lik boyutlarda olan telefon tek elle kavranabiliyor ve cepte de kolaylıkla taşınıyor ve sadece 128 gr ağırlığında. Nokia, Lumia 720′de IPS LCD ekran kullanmış. 6.1 mega piksel çözünürlüklü kamera ve bunun yanında yer alan LED flaş ile kaliteli çekimler yapabilirsiniz.

Lumia 720 de bir paket olarak iyi bir performans sunan; ister Windows Phone 8 ara yüzünde gezinme ve fiyat açısından oldukça iyi bir cihaz. Fiyatı 800tl dolaylarında olup çok makul bir fiyattır. Ayrıca Nokia’nın uygulamaları da diğer Lumia cihazları gibi Lumia 720′ye de artı değer katıyor.

 

Bir cevap yazın