Netflıx’in En Popüler Projeleri Hangileridir

1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin California Eyaletinde kurulan Netflix şirketi, kurulduğu dönemlerde DVD dağıtımı ve internet kullanıcıları için sipariş üzerine videolar hazırlayan bir teknoloji şirketiydi. 1999 yılında aylık abone olma sistemine geçen şirket, film ve dizi yapımcılığına soyunmasıyla beraber bugün dünya üzerindeki en büyük medya sağlayıcılarından biri olmuştur. Kullanıcılarına farklı platformlardan erişim imkanı sağlayan Netflix’in 2017 Ocak ayı itibariyle dünya çapında 93 milyondan fazla aboneye ulaştığı bilinmektedir.

 Netflix Tarafından Yayınlanan Popüler Diziler

İçeriğinde kendi orijinal yapımlarının yanında, izleyicilerin gönlüne taht kurmuş efsane yapımları da bulunduran Netflix, hem yeni bir dizi arayışında bulunan, hem de en sevdiği dizileri farklı teknoloji platformlarından tekrar izlemek isteyen kullanıcılar için kaliteli seçimler sunuyor.

 En Popüler Netflix Original Dizileri

2013 yılında House of Cards dizisinin yapımını üstlenerek kendi yapımlarını üretmeye başlayan Netflix, günümüzde izleyiciler tarafından severek takip edilen onlarca orijinal dizisi bulunmaktadır. Bu dizilerin bazıları; Orange Is The New Black, Marvel’s Daredevil, House of Cards, Narcos, Marvel’s Jessica Jones, Marvel’s Luke Cage, Stranger Things, Grace and Frankie, The OA, Bloodline, Sens8, Master of None, The Crown, Marco Polo, Love, The Get Down gibi yapımlardır.

 Efsaneleşmiş ve Netflix Tarafından Yayınları Yapılan Diğer Yapımlar

Yapımcılığını kendi üstlendiği dizi ve film projelerinin haricinde başka kanallar ve stüdyoların yapımlarını da yayınlayan Netflix’in, tekrar tekrar izlemek isteyen ya da kaçırıp yeniden izlemek isteyen kullanıcılara sunduğu diğer opsiyonlardan bazıları ise; How I Met Your Mother, Futurama, Sopranos, Dexter, 30 Rock, Frasier, Sherlock, Doctor Who, Freaks and Geaks, The X Files, Buffy The Vampire Slayer, Mad Man, Breaking Bad, Lost, Friends gibi efsaneleşmiş kült yapımlardır.

Bir cevap yazın