Mikrodalga Fırın Fiyatı

Mikrodalga Fırın Fiyatları Ne Kadardır?

Mikrodalga fırın son dönemlerde her evde yerini almış gerekli bir mutfak aletidir. Mikrodalga fırınlar yemeklerin ısıtılmasına ya da hızlı bir şekilde pişirilmesine yardımcı olan önemli bir alettir. Bardakta keklerin ya da pudinglerin bile yapılabildiği mikrodalga fırınlar genellikle önceki günden kalan yemeklerin ısıtılması amacı ile kullanılmaktadır.

Bunun dışında mısır patlatma gibi işlevleri de bulunan mikrodalga fırınlar kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Mikrodalga fırın fiyatı bu çeşitlere göre değişiklik göstermektedir. Mikrodalga fırınlarda fiyatları belirleyen en önemli etken fırının çeşidi ve işlevleridir. Bazı mikrodalgalar diğerlerine oranla daha geniş iç hacme sahip olmaktadır. Bu tarz modellerde de fiyat artacaktır. Ortalama özelliklere sahip bir mikrodalga fırının fiyatı 250 ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 Mikrodalga fırın çeşitleri nelerdir?

Mikrodalga fırınlar kendi içerisinde 2 çeşide ayrılmaktadır. Bunlardan ilki standart mikrodalga diğeri ise ızgaralı mikrodalgadır. Farklı özelliklere sahip olan bu iki mikrodalga fırından hangisinin satın alınacağı kişisel isteklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

-Standart mikrodalga: Standart mikrodalga her evde bulunan ufak boyutlu ve çok yer kaplamayan fırın modelidir. Bu fırınlarda fiyatlar diğerlerine oranla biraz daha ucuz olmaktadır. Kullanışlıdır ve birçok işlevi bir arada barındırmaktadır. Alınan modelin kalitesine göre uzun ömürlü olan modelleri de bulunmaktadır.

-Izgaralı mikrodalga: Bu fırınlar standart mikrodalgaların bir üst versiyonudur. Bu mikrodalgalarda yalnızca ısıtma değil kızartma gibi pişirme teknikleri de kullanılabilmektedir. İçerisinde ızgara bölmesi bulunan bu fırınlar biraz daha pahalı olmaktadır.

 Nasıl kullanılır?

Mikrodalga fırınların nasıl kullanılacağı ne amaçla kullanılacağına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Standart mikrodalga fırınlarda yemek ısıtılacağında tek yapılması gereken yemeğin metal ya da kalın porselen bir tabağa konması ve orta bölmeye yerleştirilmesidir. Mikrodalga fırının 3 dakika gibi kısa bir süreye ayarlanması yemeğin ısınması için yeterli olacaktır.