Iphone 5s

Üzerinde yaşadığımız dünya da her gün ayrı bir yenilik meydana gelmektedir. Bu yenilikler farklı alanlarda olsa da şu an en belirgin yenilik olarak teknoloji ön plandadır. Her geçen gün teknolojiye de yenilikler eklenmektedir. Örneğin eskiden bir oda boyutunda olan bilgisayar kasaları yavaş yavaş daha taşınabilir hale gelmiştir ve son birkaç yıldır da tablet haline dönüştürülmüş insanlar için daha kolay taşınabilir hale getirilmiştir. Başka bir örnek ise eskiden sadece küçük ekranda arama yapılan cep telefonlarına ilk önce mesaj atma özelliği eklenmiş ve bilim adamları zamanla daha da geliştirip internet aracılığıyla bütün işlerini halledebilir hale getirmişlerdir.  Teknolojiyle alakalı bunun gibi birçok örnek verilebilir ve bilim adamlarının yaptıkları bütün yeniliklerin tek bir amacı vardır bu da insanların hayatlarını daha da kolay hale getirmektir. Bütün bu yenilikler insanların hayatlarını daha da kolay hale getiriyor yani insanlar artık bütün işlemlerini internet aracılığıyla akıllı telefonlarından veya tabletlerinden halledebilir hale gelmişlerdir.

Faturalarını ödeyebiliyorlar,  maillerini kontrol edebiliyor, iş başvurusunda bulunabiliyor ve boş vakitlerini oyun oynayarak ve ya müzik dinleyerek değerlendirebiliyorlar. Bütün bu işlemlere bir bilgisayara gerek kalmadan ios işletim sayesin de halledebiliyorlar. Ios işletimlerini günden güne geliştirmişlerdir her yıl yenilenen iosun son işletimi iphone 5s ile birlikte ortaya çıkan ios7’dir. Ios 7 sayesin de yeni görünüme sahip olan ios dünyada ki birçok insanın beğenisini toplamıştır. Ios7 sayesin de telefonun hızının artması da ilgi çeken diğer bir özellik olmuştur. İphone 5s’in kamerası diğer modellerine göre daha da artmış ve 8 megapiksel olmuştur. Bu telefonun orta tuşunun dokunmatik olması telefonu daha da zarif hale getirmiştir ve bu özellik sayesin de telefonunuzu herkesin karıştırması biraz daha azalmıştır. İphone’nun bir diğer özelliği de kapasitesinde sunulan seçeneklerdir ve böylelikle insanlar istedikleri veya ihtiyaç duydukları kapasiteyi alabiliyorlar. Bir diğer ilgi çekici ve iphonelar arasında öne çıkartan özelliği ise şarj gücüdür. Diğer iphonelara göre daha uzun pil ömrüne sahip hale getirilmiştir.

Bu telefonun fiyatı 2.100 TL olup insanların bu özellikler sonucu ilgisini çekmiştir ve telefonlar arasında ilk sıraya girmeyi başarmıştır.

Bir cevap yazın