İPad Air

Tablet günümüzde insanlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanılan , bilgisayarların tahtını elinden almaya niyetli olan teknolojik bir ürün olarak dikkat çekmektedir.  Birçok insan bilgisayar yerine tablet almayı tercih etmeye başlamıştır. Bunun nedenleri ise ; daha hafif olması ve daha kolay taşınabilmesi, şarjının çok daha uzun gidebilmesi, internet bağlantısını daha kolay yapabilmemiz gibi nedenlerdir.

Apple şirketi son zamanlarda ürettiği teknolojik ürünler sayesinde insanları çekmektedir. Tablet olarak piyasaya sunduğu İPad Air  özellikleri ile bilgisayarları geride bırakacak özelliklere sahiptir. Ürün 9.4inç ekrana , 6.6içlik genişliğe , derinliği 0.29 inç boyutlarına sahiptir. Adından da anlaşılacağı gibi çok hafif olması (İPad air:469 gr/İpad air cellular:478gr ) yanımızda taşımamız açısından çok kolay olmaktadır. İPad Air retina ekran teknolojisi kullanılmakla birlikte , inç başına 264 piksel yoğunlukta ve parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan kaplamayla donatılmıştır. Ürün 64 mimari ve A7 çip ile üstün bir performans sunmaktadır. Arka ve önde olmak üzere iki kamera bulunmaktadır.  Öndeki kamera görüntülü konuşmak için, arkada kamera ise 5 MP lik fotoğraflar çekmemizi sağlar. Otomatik netleme, yüz tanıma , karma kızılötesi filtresi, dokunarak netleme , konum ekleme ise kamerasının diğer özelliğidir. Wi-Fi üzerinden 10 saatlik, hücresel veri üzerinden ise 9 saatlik  şarj imkanı sağlar. Güç adaptörünü bilgisayara bağlayıp kolayca şarj edebiliriz.İPad Air 16 GB, 32GB, 64 GB ve 128 GB dahili hafıza seçenekleri sunmaktadır.  İOS 7 işletim sistemi kullanılmaktadır ve bugüne kadar kullanılan en gelişmiş mobil işletim sistemidir. FaceTime özelliği, dijital pusula, destekli GPS gibi özellikleride bulundurur.  Bunların dışında barındırdığı programlar ile size mükkemmel bir kullanım avantajı sağlamaktadır. Bu ürünün fiyatı ise yaklaşık olarak 1.100 ve 1.300 türk lirası civarındadır.

Alacağınız ürün ne kadar profesyonel olursa o kadar yarar sağlamakta bizlerin elinde olur.  İpad Air bir bilgisayar görevini görüp neredeyse  bir telefon kadar hafif olması ile yanımızdan ayırmayacağımız en büyük destekçimiz olacaktır. Apple kendi ürettiği işletim sistemi sayesinde  dışarıdan gelebilecek saldırlara karşıda diğer işletim sistemlerine oranla daha  korunaklıdır. Hafifliği , inceliği ve şıklığı ile İpad Air kesinlikle çok özel bir ürün olarak kullanıcılarına hizmet sunmayı beklemektedir.

iPad-air

Bir cevap yazın