İnternette Çocukları Bekleyen Tehlike Nelerdir ?

İnternet çocukların yeni bilgiler öğrenirken aynı zamanda eğleneceği bir alandır. Büyüdükçe interneti sosyal ağlar için de kullanırlar: arkadaşlarına mesaj atar, müzik dinler, oyun oynar ve her şey den haberdar olurlar.

Çocukları Bekleyen Riskler

Çocukların güvenliği çok önemlidir. Çocuklar için tehlikeli ve sakıncalı işleri ortadan kaldırmak çocukların daha güvenli olmasını sağlar. Çocukların şiddet içeren, yaşına uygun olmayan görüntülere veya kimliği belirsiz ve tehlikeli biri tarafından kandırılması mümkündür.

Çocuğunuzun arkadaşına mesaj yazması, web sitesi kurması ve oyun oynaması normaldir. İnternet çoğunlukla güvenli, eğlenceli ve olumlu bir yer olması kadar da uygun olmayacak içerikler de alanlar vardır.

İnternet Üzerinde Tehditİnternette Çocukları Bekleyen Tehlike Nelerdir

Çocuğunuza kendini iyi arkadaş olarak kendini gösteren kötü insanlarla karşılaşabilir. Bu insanlar genellikle taciz etmek, dolandırmak ve tehdit ederler. Çocukları korkuturlar çoğu zaman amacına ulaşırlar.

Bilgi Paylaşımı

Sadece çocuklar olmasa da çocuklar internette farkında olmadan bilgilerini paylaşabilir. Bu bilgileri kötü amaçla kullanan kişiler olabilir hatta o bilgileri satan bile olabilir. Bunlar internette çocukları bekleyen tehlikeler nelerdir sorusuna cevaptan sadece bir kaçıdır.

Çocuklar bir yere kayıt olurken kayıt formunda bilgilerini aile bilgilerini ve fotoğrafını verirler. Ne kadar zararsız gözükse de bu bilgiler çocuğunuzun ve sizin büyük risk e sokar. Bu bilgiler ile konumunu tespit edilmesi çok kolaylaşır. Çocukların saldırı altına alınması, taciz edilmesi ve dolandırıcılık gibi tehlikelerine karşı korumasız olur.

Çocuklar ve yetişkinler oyun veya başka bir dosya gibi zararsız maddeleri indirirler fakat bunlar bilgisayarınızın saldırılara açık kalmasını sağlayan virüsler olabilir. Bu virüsler depolanan verilere zarar verecek, kredi kartı bilgilerini çalabilecek veya verilerinizin silinmesi gibi olaylara neden olacak zararlı yazılımlar yüklemesine neden olabilir.

Bir cevap yazın