İnsanlar Evde Neden Hayvan Beslemeli ?

Hayvanlar da en az insanlar kadar hisleri olan,sevilmek ve önemsenmek isteyen canlılardır. Onların da acıkmak, susamak, uyumak, korkmak, sevilmek gibi insanlarla aynı duygu ve faaliyet ortaklıkları vardır. İnsanların da hayvanların bu ihtiyaç ve isteklerine anlayış gösterip, bu isteklerinin karşılanması konusunda yardımcı olmaları halinde, güzel dostluklar kurulacağı muhakkaktır. Ki buna karşılık olarak, başka bir canlının mutlu edilmiş olmasının vereceği keyif de insanı mutlu edecektir…

Peki sokakta yaşayan bu dostlarımızla aynı evde vakit geçirmek nasıl olurdu?

Elbette bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Fakat evde hayvan besleyen insanların bu konuda yaşadıkları mutluluk paha biçilemeyecek türdendir.

İnsanlar evde neden hayvan beslemeli?

Hayvanlarla iletişim kurmak insanlara iyi geleceğinden insanlar evde hayvan beslemeli. Aynı zamanda evde hayvan beslemek sorumluluk duygusunun gelişmesine de yardımcı olur. İşten eve yorgun argın dönüldüğünde sizi sevgiyle kucaklayan dostunuz size yorgunluğunuzu unutturur. Evlerinde hayvan besleyen ebeveynlerin daha sosyal ve mutlu bebeklere sahip olduğu bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir.

Hayvanlarla yaşayan insanlar daha anlayışlı ve sevgi dolu olurlar. Çünkü karşılıksız, gerçek bir sevgiyle yaşamak, insanların kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacağından, kişi kendisi de aynı derecede sevgi dolu olmayı öğrenecektir. Aynı zamanda evde beslenen hayvanın birçok psikolojik rahatsızlığa iyi geldiği de bilinmektedir. Evde hayvan beslemenin yukarıda belirtildiği gibi çok sayıda faydası bulunmaktadır…

Ama bir diğer önemli nokta da; evde hayvan beslemenin birçok sorumluluğu da beraberinde getireceğidir. Evİnsanlar Evde Neden Hayvan Beslemeli ?de hayvan beslemek, onu sadece yedirmek içirmek manasına gelmemektedir. Düzenli olarak yapılması gereken aşı ve bakımları olacaktır. Yani bu da maddi-manevi bir külfet anlamına gelmektedir. Bu sebeple bakımını üstlenemeyeceğimiz bir hayvanı daha en başından hiç almamak en doğru hareket olacaktır. Çünkü bir hayvanı alıp, bir süre evde bakıp sonrasında bırakmak, hayvan için çok üzücü bir sonuç olmaktadır.

Hayvanlara da insanlardan ayrım gözetmeksizin, sevgiyle ve şefkatle yaklaşılmalıdır. Korunmaya muhtaç oldukları unutulmamalı ve hiçbir surette onlara zarar verilmemelidir.

Bir cevap yazın