Dell Inspiron N5110

Son yıllarda bir çok farklı alanda sayısız yenilikler meydana gelmiştir. Biz insanlar ise her geçen gün artan bu yenilikleri hayatımızda belli bir konuma yerleştirerek içinde bulunduğumuz yaşamı daha basit ve  hızlı bir hale getiriyoruz. Bu yeniliklerin meydana geldiği alanlardan bir tanesi olan teknoloji  son yıllarda göz ardı edilemez derecede değişikliklere uğramıştır. Eskiden imkansız gözüyle baktığımız bir çok şey artık günlük hayatımızda yer bulmaktadır. Bundan seneler önce icat edilen ve yaklaşık olarak bir odaya anca sığdırılan bilgisayarı bizler artık dizlerimizin üzerinde taşıyoruz. Bu durum teknolojinin gelişmesi ve büyük parçalar yerine daha ufak ve aynı görevi üstlenen parçalar ile mümkün olmuştur. Diz üstü bilgisayarlar öğrenci veya işinden dolayı sık seyahat yapan insanlar tarafından seçilen bilgisayar türledir. Bu bilgisayarlar bir çok farklı firma tarafından üretilmektedir fakat en sağlamlarından bir tanesi olan dell firmasıdır.

Dell firmasının iki sene öncesinde piyasaya sürmüş olduğu n5110 diz üstü bilgisayarı üretildiği yıl bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih edilmiştir. Tercih edilmesinde ki en büyük etkenler dayanıklılığı , parça bulma kolaylığı ve dell servislerinin mükemmeliyete yakın olmasıdır. Ayrıca n5110 bir çok özelliğe sahiptir. Video kartı olarak 1 gblık nvidia ge force 525 kullanılmaktadır. Diğer bir özelliği ise srs premium sound ve her biri 2 w gücünde iki hoparlör kullanılmaktadır. Ayrıca bilgisayarda bulunan usb girişlerinin 2 tanesi 3.0 1 tanesi 2.0 ve power share olarakta kullanılan ve 2.0 lık bir usb girişi daha bulunmaktadır. Ayrıca dell n 5110 diz üstü bilgisayarınızda ki bir videoyu hdmı girişi sayesinde gerekli bağlantıları gerçekleştirerek televizyonunuza aktarabilir ve daha yüksek kalitede videonuzu izleyebilirsiniz. Bunca özelliğe sahip bu bilgisayarın fiyatı ise yaklaşık olarak 1.300 türk lirası civarındadır ve bir çok teknoloji marketinde bulabilirsiniz.

Sonuç olarak toparlamamız gerekir ise dell firmasının üretmiş olduğu inspiron n5110 diz üstü bilgisayarı ile sizlerde artık daha eğlenceli  vakitler geçirirken diğer bir yandan da işleriniz daha kolay ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

dell-inspiron-n5110