Daha Uzun Görünmek İçin

Evet, daha uzun boylu görünmek için daha uzun topuklu ayakkabılar giymenize ya da açlık grevlerine girerek daha da uzun ve ince görünmeye çalışmanıza gerek yok. Siz yine formunuzu korumaya devam edin ve topuklu ayakkabılarınızı dolabınızın arkasına kaldırmayın ancak daha uzun görünmek için uygulayabileceğiniz bazı pratik noktalar olduğunu da unutmayın.

daha-uzun-gorunmek-icin Bedeninize uygun kıyafeti seçmeniz kadar birbirine yakın renkleri de seçmeniz gerekir. Örneğin siyah, lacivert, gri, beyaz ve tonlarında giyinen kişilerin daha uzun ve zayıf algılandığı herkes tarafından söylenen bir gerçektir. Birbiriyle zıt, uyumsuz ve harmonide olmayan renk seçenler ise kolaylıkla daha minyon ya da kilolu görünebilir. Bu nedenle kıyafetimizde renk seçimine ayrıca önem vermeli ancak bu önemi diğer aksesuarlarda da sürdürmeliyiz.

Kıyafetimize uygun seçeceğimiz bir ayakkabı bacak boyumuzu kısaltmayarak orantıyı koruyacak ve gözü yormayacaktır. Daha uzun boylu görünmek için seçeceğimiz kıyafetlerde mümkün olduğunca uzun belli modelleri tercih etmeli, uzun belli etek ya da pantolonları aynı renklerde kıyafetlerle kombinlemeliyiz. Ya da seçimimizi tek parça kıyafetlerden yana kullanarak seçeceğimiz modelin göğüs altından kesilmediğine dikkat etmeliyiz. Kombinemizi topuklu ya da hafif topuklu bir ayakkabıyla bitirip olduğumuzdan daha da uzun görünebiliriz. Yine de bu kıyafetlerin seçiminde de birbirine yakın ya da aynı ton rengi seçersek daha uzun ve zayıf bir görünüm elde edebiliriz.

Bir cevap yazın