Casper Via V4

Son yıllarda kullanılan telefonlarda büyük ve çok hızlı bir değişim görülmektedir. Özellikle tabletlerin ve akıllı telefonların piyasaya girmesi ile gözle görülür şeklide artmıştır. Dokunmatik olarak piyasa sunulan cihazlar sağladığı avantajlar bakımından evlerimizdeki bilgisayarlardan çok daha iyi performans bile sunmaktadır. Birçok şirket bu alandaki açıklığı görerek bu alana büyük yatırımlar  yapmaya başlamıştır. Bu şirketlerden biri de  bilgisayar ve tablet üreticisi olan  Casper  bilgisayar üreticisidir.

Casper üretiği Via V4 model akıllı telefonu oldukça farklı ve özellikli bir cihaz olarak dikkat çekmektedir. Yeni nesil 4 çekirdekli turbo işlemci , 4.7 inç HD ekran , 13 MP arka ve 2 MP ön kamera , 16 GB dahili hafıza ile oldukça çekici halde bulunmaktadır. Bunlar birçok kolaylığı getirmektedir.  Uygulamalar arası daha kolay geçiş imkanı , rehberde kayıtlı olan kişileri  simgeler ile kolayca arayabilimek ve ulaşabilmek,  13 MP kamera açıldıktan sonra ses ile komuta edilebilmektedir.  Haretketler ile çalışan bir telefon olan Via V4 , biri sizi aradığında , açmak istemediğinizde telefonu ters çevirmeniz bunun için yeterlidir.  Ekrana baktınığınız sürece ekran kapanmaz , fakat başınızı çevirdiğinizde güç tasarrufu için ekran kararır. Android 4.2.2 kullanılan telefonda  1.5 Ghz turbo işlemci bulunmaktadır.  4.7 inç ekrana sahip olmakla birlikte 720*1280 (hd ) çözünürlük sunmaktadır.fiyatı ise yaklaşık olarak 1.000 türk lirası civarındadır.

Bir telefonda aradığınız şeylerin daha fazlasını içinde barındıran bir cihaz olarak sizlere performans ve görsellik açısından fazlasıyla tatmin etmektedir.

casper-via-v4