BLACKBERRY BOLD 9790

Son zamanlarda telefonlar giderek birbirlerine benzemeye başlamış durumda. Gelişen teknolojinin nimetlerinden kalitesini ortaya koymuş hemen hemen bütün firmalar yararlanmakta. Hal böyle olunca da birbirlerinin kopyası olan birçok telefon piyasaya sürülüyor. Tabi bazı firmalar için bu durum tamamen geçerli değil. Çünkü bahsettiğim bazı firmalar kendi özgün çizgilerini koruyor ve kendi tarzlarını yansıttıkları bu çizgiden kolay kolay ödün vermiyorlar. Hangi firmalar doğru olanı yapıyor bu tartışılır ancak çizgisini bozmayan firmalardan birine örnek verecek olursak en iyi örneklerden biri BlackBerry firması olacaktır. Bu firma genel olarak telefonlarında aynı tasarımı kullansa da zaman zaman değişiklikler yapıyor tabi. Fakat bu değişiklikler de kendi çizgilerini bozacak derecede olmuyor. Hafif değişikliklerle yaratılmış ancak BlackBerry havası bozulmayan modellerden biri de BlackBerry Bold 9790 modeli. Çeşitli özelliklere sahip BlackBerry Bold 9790 modelinin birçok tercih edilme nedeni var.

BlackBerry firmasının akıllı telefonu 9790 klasik ve şık tasarımıyla görücüye çıkmış durumda. BlackBerry modellerinin çoğunda bulunan klavye 9790 modelinde unutulmamış. Daha ince bir telefon üretme yoluna girişen BlackBerry bu konuda başarıya ulaşmış. Bu da BlackBerry severleri sevindiren bir durum. Ayrıca klasik bir model olmanın dışında biraz daha farklılık adına dokunmatik ekranla süslenen 9790 bu özelliğiyle dokunmatik ekran sevip de klavyeden de vazgeçemeyenler için çok uygun bir seçim haline gelmiş. Ek olarak 8 GB dâhili belleğin 32 GB a kadar MicroSD kartlarla yükseltilebilme özelliğine sahip olması 9790 modelini kullanıcıları için dosya saklama konusunda iyi bir yardımcı haline getirmiş. Bu özelliklerinin dışında BlackBerry firmasının özel olarak ürettiği ve telefonlarına yüklediği uygulamalara da sahip 9790 başarılı bir model olarak gözüküyor.

Sonuç olarak BlackBerry firmasının kalitesini bilen ve klavyeyle dokunmatik ekranı bir arada görmek isteyenler için üretilmiş olan 9790 Bold modeli 600 lira ve üstü fiyat aralığında satışta. Uygun fiyatına karşılık cezbedici özellikleriyle birçok kullanıcının dikkatini rahatlıkla çekebilen bir model üreten BlackBerry firmasını tebrik etmek gerekiyor.

Bir cevap yazın