Bahar Bahçesi İçin Dekorasyon Modelleri

Huzurla oturmak, dinlenmek, yoğun stresten kurtulmak için en çok tercih edilen yerlerden olan bahçeler için huzur verici dekorasyon önerileri bulunmaktadır. Özellikle bahar aylarında vazgeçilmez olan bahçe rahat olunabilecek şekilde dizayn edilmiş olmalıdır. Rahat renkli sandalyeler, hem aksesuar olarak şık duracak hem aydınlatmaya yarayacak aydınlatıcılar, ağaçların dallarına asılabilecek olan süsler size yardımcı olacaktır.

Bahçe Mobilyaları

Eğer bahçe küçükse daha çok sandalyeli ufak masalı modeller tercih edilmeli. Fakat geniş bir alanı kaplayan bahçeye sahipseniz bahçe için özel bahçe koltukları çok iyi bir tercih olacaktır. Huzur için kullanılacak olan bu bahçede mobilyalar rahat seçilmelidir. Bahar bahçesi için minderli veya yumuşak seçilmesi gereklidir. İşlevsel bir masa yeme içme için işe yarar. Aydınlatmanın yeterli olması akşam da oturulmasına fayda sağlar.

Bahçe İpuçları

Mobilyaların yanı sıra bahçede göze hitap edecek şık çiçekler olması bahçenin güzel durmasına katkı sağlar. Özellikle bahar aylarına yakışacak renk renk dilenen çiçekler ekilmesi göze hitap eder. Ağaçlar bir bahçenin olmazsa olmazıdır. Ağaçlara ışıklar, renkli aksesuarlar takılarak daha samimi bir ortam hazırlanabilir. Eğer çimenli bir bahçeyse oturma alanına geçiş için patika bir yol yapılabilir. Öncelikli olarak kişisel zevk ve tercihleriniz göz önünde tutulmalıdır. Çünkü bu bahçede en çok vakit geçirecek olan sizsiniz. Çocuklar için küçük bir oyun alanı oluşturulabilir.

Dar Alanlar İçin Bahçe Fikirleri

Alanın boyutuna göre seçilmiş ufak sandalye ve masalar kullanılmalıdır. Model olarak sandalye yerine tabure de tercih edilebilir. Canlı fakat açık renkler kullanmak olduğundan geniş gösterir. Açık renk alanı daha geniş görmenizi sağlar. Aksesuar olarak duvar saksıları tercih edilebilir. Hem çiçekler yer kaplamış olmaz hem de şık bir görüntüye kavuşulmuş olur. Alan dar olduğu için ufak bir aydınlatma yeterli olacaktır. Dar alan için alınan ve seçilen her eşyanın açık renk olması, bahçeyi olduğundan geniş ve ferah göstereceği için tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın