Türkiye’nin En İyi Modacıları Kimlerdir?

Moda deyince akla gelen ilk şey giysi oluyor. Peki, Türkiye’nin En İyi Modacıları Kimlerdir Bu yazımızda bunları araştırdık.

 Yıldırım Mayruk Yıldırım Mayruk

İlk sırada şüphesiz akla gelen ilk isim Yıldırım Mayruk’tur. 1940 yılında Bursa’da dünyaya gelen modacı öğrenim yıllarında şapka tasarlayarak başladığı işine farklı bir yönde devam ederek giyim konusunda büyük başarılar elde etmiştir. Dünyanın farklı şehirlerinde tasarımları satılan ve Türkiye’nin birçok ünlüsünün sahne kıyafetlerini hazırlayan Mayruk, elit kesim tarafından düğün giysilerini tasarlaması bir ayrıcalık olarak görülüp, en iyi modacı olmaya devam ediyor.

 Cengiz Abazoğlu Cengiz Abazoğlu

Ülkemizin son zamanlarda farklı konseptleri ile göz dolduran modacısıdır. 1969 doğumlu modacı kişiye özel tasarımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Birçok televizyon kanalında moda yorumcusu olarak bulunan Abazoğlu, ünlü şarkıcıların kostüm tasarımlarını yaparak beğeni kazanmaktadır. Tasarım yaptığı kişilerde seçicilik yaptığı bilinen Abazoğlu’nun fiyatın 100 mislini ödemeyi teklif etseler bile onlar için elbise tasarlamam dediği bir kara listesi olduğu da söylenmektedir.

Raşit BağzıbağlıRaşit Bağzıbağlı

1985 yılında Londra’da doğdu. Modanın genç tasarımcısı, Paris Hilton’un ülkemizi ziyaret ettiği sırada keşfedildi. Halen Paris Hilton, Petro Nemcova, Doutzen Kroes’i Tasarımlarıyla giydiren modacı, ülkemizde de pek çok sanatçı ve mankenle çalışmalarını sürdürmektedir.

Dilek HanifDilek Hanif

1962 İstanbul doğumlu. Adını Hülya Avşar’ın pek çok sahne ve gece abiyelerini tasarlayarak duyuran modacı, daha sonraları kurduğu atölyesinde kariyerinde hızla yükselmiştir. “Couture” tarzı kişiye özel tasarımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Birçok ünlünün tercih sıralamasında başta yer alan Dilek Hanif, gelinlik tasarımlarında da seçkin bir yer edinmiştir.

Gamze SaraçoğluGamze Saraçoğlu

Amerika’da dünyaca ünlü bir markanın tasarımcısı olarak çalıştıktan sonra deneyimleriyle Türkiye’ye döndü. Kendine ait bir butik ve tasarım atölyesi açan Saraçoğlu, birçok ünlü markanın tasarım ve danışmanlık hizmetlerini sürdürürken bir yandan da Türk modacıları arasında en genç “Couture” tasarımcı olmanın gururunu taşıyor.

Bir cevap yazın