TOSHIBA 40L7335DG

Toshiba, Türkiye’de dizüstü bilgisayarlarıyla ünlü olsa da, aslında teknolojinin pek çok alanında hizmet veriyor. Dünya pazarında önemli bir pay aldıktan sonra zayıf kaldığı televizyon sektörüne de eskiden olduğu gibi ağırlık verme yönünde hareket etmeye başladı. Bu nedenle piyasaya sunduğu ürünler oldukça iddialı.

Toshiba’nın tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi televizyonlarının da en iddialı olduğu nokta dayanıklılığı. 1987 yılında alınmış bir televizyonunu hala çalışırken görmek mümkün. Ancak bu dayanıklılığı yanında görüntüsü de oldukça zarif. Televizyon tasarımında en zor kısım olarak görülen çerçeveyi daraltma işini hakkıyla yapıyorlar. Neredeyse tüm ekran görüş alanı (88×50 cm). Bu rakam 40”lik bir ekran için oldukça iyi bir rakam. Tabi ki kullanıcıların asıl dikkatini çekecek olan şey ekranın özellikleri. 1920*1080 çözünürlüğü ile Full HD yayın yapmaya hazır. Ayrıca günümüz LED ekranlarının en büyük problemi olan geniş açılardan izleyememe problemi bu üründe yok. 178 derecelik açıdan bile net görüntü alınabiliyor. Mega kontrast oranıyla, görüntü yenileme hızıyla, Resolution+ gibi en modern teknolojileri barındırmasıyla göz dolduran bir ekrana sahip. Ayrıca daha iyi bir izleme sunmak için ekran renklerini arkasındaki duvara yansıtıyor ve ortam aydınlatmasına göre ekran parlaklığını ayarlıyor. Gerçekçiliği katlamak isteyenler içinse iyileştirilmiş 3D görüntüyü de yanında gelen gözlükleriyle sunabiliyor. Tabi ki günümüzde bir televizyondan sadece televizyon olmasını beklemiyoruz. Artık bir televizyon akıllı olmak zorunda diye düşünüyoruz. Bu akıma kulak veren Toshiba da bu ürününü Wi-fi 3.5, yüksek çözünürlüklü kamera ve USB girişleriyle donatılmış. Televizyonunuzla ister fotoğraflarınıza bakabilir, ister Cloud TV teknolojisi ile internet üzerinden filmlerinizi izleyebilir ve hatta isterseniz internette sörf yapabilir, Skype görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz. Yani, koltuğunuzdan kalkmadan bir bilgisayardan bekleyebileceğiniz hemen her şeyi gerçekleştirmeniz mümkün. Ses kalitesi de aldığı 6 farklı ses sertifikasıyla göz dolduruyor. Ayrıca 3,5 mm kulaklık çıkışları da mevcut. Tüm bunları 66 W gibi oldukça düşük bir enerji ile gerçekleştirebilen L7 TV, bütçenize de yük olmuyor.

TOSHIBA 40L7335DG fiyatı ile de sizin gönlünüzü fetih edecek 1.200 TL ye bulabileceğiniz bu ürün sinema keyfini evde de çıkarmanızı sağlayacak. Onu almak için beklemenize hiç gerek yok.