SONY XPERİA TİPO

Geçtiğimiz son on yıla baktığımızda karşımıza çıkan ilk şey değişen iletişim türleridir. Bu iletişim türlerinin zamanla gelişip artmasında en büyük etken gelişen ve her geçen gün yenilenen teknolojidir. On yıl önce klasik çevirmeli ev telefonları kullanılırken günümüzde üzerinde tek tuş dahi bulunmayan telefon modelleri bulunmaktadır. Bu modellerden bir tanesi olan sony firmasının üretmiş olduğu xperia tipo modelidir. Bu telefon yaklaşık üç sene önce üretilmiş olsa da günümüzde insanlar tarafından halen tercih edilmektedir. Özelliklerini biraz incelediğinizde neden tercih edildiğini anlayabilirsiniz. Bir telefonun üretildikten seneler sonra bile satılması onun sürdürülebilirliği yakalamış olduğunu ifade eder ki bu da bütün cep telefonu firmalarının arzuladığı hedeftir.

Sürdürülebilirliği yakalayan xperia tipo modelimiz günümüzde özelliklerinden dolayı tercih edilen telefon modellerinden bir tanesidir. Özelliklerinden dolayı dedik çünkü çağa ayak uydurmakta başarılı olan bir çok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan ilki anrdoid işletim sistemidir ki bu alt yapısı bu veri tabanı ile üretilen telefonlarda ki hız ve eğlenceyi bu sisteme sahip olmayan telefonlarda bulmanız gerçekten zordur. Sony firması bu modelinde android işletim sisteminin 4.0 sürümünü kullanmayı tercih etmiştir. Dikkate alınması gereken bir diğer özelliği de xloud özelliğidir. Evinizde bir parti mi vermek istiyorsunuz xloud ses geliştiricisi ile müziğinizi seçin ve doyasıya eğlenmeni tadına varın.

Sonuç olarak yukarıdaki özelliklerinden de anlaşılacağı gibi bu akıllı telefon sizlere koca bir hayat sunuyor. Artık eski ve sizi eğlendirme de yetersiz kalan telefonunuzu tozlu raflara kaldırma vakti geldi şimdi xperia tipo ile yeni bir hayat merhaba deyin üstelik bu mükemmeliyetlerle donatılmış telefona sadece 450 türk lirası karşılığında sahip olabilmektesiniz.

 

Bir cevap yazın