SONY XPERIA TIPO DUAL

Geniş bir kullanım alanı olan teknolojinin kullanım alanına giren bir parçası da cep telefonlarıdır. Cep telefonlarının geçmişine baktığımızda çokta gerilere gitmemize gerek olmadığını görürüz ki yaklaşık otuz yıl önce icat edilen bir makinedir fakat yakın tarihte icat edilmesine rağmen günümüz dünyasında kullanılan telefonlarla arasında büyük özellik farkları vardır. Tarihte kısa bir gezinti yaptığınızda icatların bulundukları tarihten elli sene yüz sene sonra restorasyonlara uğrayarak değiştiğini görürsünüz fakat cep telefonlarında bu durum biraz farklıdır. Bir sene önce üretilen telefonla bu sene üretilen telefon arasında bile özellik bakımından dağlar kadar fark olmaktadır. Bunun nedeni ilk başta söylediğimiz gibi teknolojidir. En son teknolojiden faydalanarak üretilen cihazlardan bir tanesi olan xperia tipo dual modeli geçtiğimiz yıllarda sony firması tarafından üretilmiştir.

Sony xperia tipo dual , sony firmasının bu modelinde kullanmış olduğu birkaç önemli yeniliklerden bahsetmemiz gerekir ise ilk olarak çift sim kart özelliği göze çarpmaktadır. İş adamları , ceolar ya da genel müdürler gibi üst rütbede çalışan insanlar genellikle işleri için özeli bir hat normal yakın arkadaşları ve aileleri ile iletişime geçmek için ayrı bir hat kullanırlar. Bu durumda ayrı ayrı iki telefon taşımak zorunda kalmaktadırlar. Bizler daha bir telefonu bile cebimizde taşıyamazken iki tanesini taşımak daha da zor bir durumdur. Xperia tipo dual ile iki hattınızı tek bir telefonda birleştirerek iş görüşmesi ya da özel bir görüşme yaptığınızda hattınızı seçip ona göre konuşabilirsiniz. Bu modelimizin özellikleri tabiki de bunlarla sınırlı değildir. Önemli olarak kabul gören bir diğer özelliği telefonunuzu ters çevirdiğinizde sessiz moduna geçmesidir. Bu size bir çok şirket toplantısında yardımcı olacaktır. Örneğin önemli bir toplantıdasınız ve telefonunuzu sessize almayı unuttunuz yapmanız gereken tek şey telefonunuzu ters çevirip bırakmaktır böylece hem patronunuzun gözünü batmamış olur hem de doğabilecek olumsuzlukları engellemiş olursunuz.

Son olarak , yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip olan bu modelin ülkemizde ki piyasa fiyatı 500 ila 600 türk lirası arasındadır. Sizlerde bu uygun fiyattaki telefona sahip olarak çift hattın tek bir telefonda kullanılma heyecanına varabilirsiniz.

Bir cevap yazın