Sohbet Panosu

Sohbet panosu çeşitli uygulamalarda ve internet sitelerinde bulunan konuşma bölümüdür. Konuşabileceğiniz kişiler kullandığınız uygulamanın veya internet sitesinin kullanım alanlarına göre değişmektedir.

Sohbet Panosunun En Popüler Olduğu Site Hangisidir?

Sohbet Panosu

Facebook

Facebook sohbet panosunun en çok kullanıldığı sitelerden biridir. Facebook’ta sohbet panosu arkadaş olarak eklediğiniz kişilerle konuşmanızı sağlar. Aynı zamanda kişilerinizin en son ne zaman siteye giriş yaptığını veya aktif olup olmadığını görmenizi sağlar. Facebook sohbet panosunda görüntülü ve sesli arama yapabilir, grup kurarak birden fazla arkadaşınızla aynı anda konuşabilirsiniz.

Facebook Sohbet Panosu Nerede?

Facebook sayfasında herhangi bir hesaba giriş yaptığınızda sağ alt köşesinde sohbet menüsünü görebilirsiniz. Sohbet panosunda bulunan kişilerin üstüne tıklayarak sohbet başlatabilirsiniz. Sohbet mesajınızı kutucuğa yazıp klavyenizde “enter” ” tuşuna basarak arkadaşlarınıza iletebilirsiniz. İsminin yanında yeşil bir nokta simgesi bulunan kişileriniz çevrimiçidir ve sohbet için müsaittir. Bir süredir Facebook’ta işlem yapmayan arkadaşlarınızın yanında ise yarım ay simgesi belirir.

Facebook Sohbet Gizliliği

Facebook sohbet panosunda istediğiniz kişiye tercihinize göre online veya offline olabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak arkadaş listeleri oluşturmanız gerekmektedir. Arkadaş listesi oluşturmak için öncelikle Haber Kaynağınızın sol tarafında bulunan keşfet kısmının altında Arkadaş Listelerine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra Liste Oluştura tıklayıp listeniz için bir ad girin. Eklemek istediğiniz arkadaşlarınızın adlarını tek tek girerek işleminizi Oluştura tıklayarak sonlandırın. Geriye kalan tek şey ise Çevrimdışı görünmek istediğiniz her bir Arkadaş Listesi’nin adının yanındaki “Çevrimdışı Ol” ifadesini seçmeniz.

Bir cevap yazın