Samsung Galaxy S8 Fiyatı

Samsung Galaxy S8’in Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor

29 Mart 2017 tarihinde tanıtılan Samsung Galaxy S8’in Türkiye satış fiyatında düşüş devam ediyor. Farklı özellikleri ve farklı tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Samsung Galaxy S8, Türkiye’de ilk olarak 4.399 TL’den satışa sunulsa da gün geçtikçe telefonun fiyatı düşmeye devam ediyor.

 Samsung Galaxy S8 Özellikleri

5.8 inç ekrana sahip olan Samsung Galaxy S8, Sonsuz Ekran (Infinity Display) tasarımıyla kullanıcılarına farklı bir deneyim sunuyor. Samsung’un en yeni amiral gemisi 12 MP ana kameraya ve ilk kez kullanılan 10nm işlemciye sahip. 450 Mbps LTE ve Wi-Fi bağlantı özelliklerini destekleyen telefonda 3000 mAh batarya bulunuyor. Ayrıca telefonda yüz tanıma özelliğine de sahip. IP68 sertifikasına da sahip olan Samsung Galaxy S8, bu özelliği ile uzun süreli kullanım vaat ediyor.

 Samsung Galaxy S8 Fiyatı Düşüşte

Türk kullanıcılar için belirlenen ilk satış fiyatı 4.399 TL olan samsung galaxy s8 fiyatı gün geçtikçe düşmeye devam etmektedir. Bu düşüşte agresif bir fiyat politikası izleyen Samsung yetkililerinin rolü büyük. Kısa zamanda dünya genelindeki satış rakamını arttıran Galaxy S8’in Türkiye satış fiyatı 3.999 TL’ye kadar düştü. Türk kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine Samsung, Galaxy S8 fiyatını tekrar değerlendirmeye almış ve fiyat konusunda güncelleme yapmıştır. 500 TL’lik düşüşün bir başka sebebi de ülkemizde düşen dolar fiyatının olduğu söylenebilir. Fiyatlardaki 500 TL’lik indirim ile mobil pazarda rekabeti arttırmayı hedefleyen Samsung yetkililerinin bu hamleyle başarılı olup olamayacaklarını ise zaman gösterecek.