Samsung Galaxy S4 Mini

Bilindiği gibi son yıllarda teknolojinin hemen her alanında olduğu gibi cep telefonu alanında da çok büyük gelişmeler yaşandı. Antenli, kalın, ağır telefon modelleriyle başlayan serüvende gelinen nokta gerçekten inanılmaz. Artık şık tasarımlı, kolay kullanılabilir, son teknolojiyle donatılmış akıllı telefonlar raflarda yerlerini almış durumdalar. Samsung’un piyasaya sürdüğü Galaxy S4 mini de bu tanıma uyan, cep telefonu kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başarmış bir model. 2013 yılının Haziran ayından beri kullanıcıların beğenisine sunulan S4 mini son yıllarda piyasaya ağırlığını koyan dünya devi Samsung’un iddialı modellerinden biri. Samsung’un S4 mini modelinin en dikkat çekici özellikleri ise rahat kullanım ve güncellenebilir kaliteli işletim sistemi.

Son dönemde telefonlardaki büyük ekran furyası bazı avantajlar sağladığı gibi çeşitli dezavantajlara da sahip. Samsung ise S4 mini modeliyle bu durumun orta yolunu bulmuş gibi görünüyor. Çünkü 4,3″ büyüklüğünde bir ekrana sahip olan S4 mini kullanıcılara özellikle video seyrederken güzel bir haz veriyor, hem de büyük ekranına oranla zarif, insan eline uygun boyutlardaki kasasıyla kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu noktada Samsung’u tebrik etmek lazım. Telefonda diğer çeken bir özellik ise güncellenebilir kaliteli işletim sistemi. S4 mini günümüzün en kaliteli işletim sistemlerinden biri olan Android işetim sisteminin 4.2.2 sürümüyle satılmakta ve kullanıcılar sürüm yükseltebilme olanağına sahipler. Bu imkan sayesinde S4 mini kullanıcıları Google Play üzerinden sunulan kaliteli uygulamaları telefonlarına indirip kullanabiliyorlar. Ek olarak da 8 mega piksel kameraya sahip olan S4 mini orta sınıftaki diğer telefonlar arasında farkını ortaya koyuyor.

Sonuç olarak rahat şekilde kullanabileceğiniz, güzel resimler çekebileceğiniz, sağlam ve performans ürünü arıyorsanız S4 mini tam size göre. Genel olarak 800 – 1000 lira aralığında satışta olan S4 mininin verilen paranın hakkını verdiği tartışmasız ortadadır