Nokia Lumia 820

Tüm dünyada son 15 yılda cep telefonu kullanımı çok fazla sayılara ulaşmıştır. İnsanlar artık cep telefonlarını yanlarından ayırmamaktadır ve kendi organları gibi sürekli yanlarında bulundurmaktadırlar. Cep telefonları eskiden sadece konuşma, mesajlaşma gibi işlemleri yapabildiğimiz için telefonların işletim sisteminin ne olduğu konusunda pek fazla tercih yapılmıyordu. Son 2 yıla kadar tüm dünyada ve ülkemizde android ve ios işletim sistemleri tercih edilmekteydi ve insanlar sadece bu işletim sistemlerini kullanmaktaydı.  Bir diğer açıdan baktığımız zaman window sphone işletim sistemi android ve iostan daha eski bir işletim sistemidir faka kullanıcıları pek fazla sayıda değildi.

Lumia serisinde daha üstün özelliklere çıkmaya başladığımız zaman lumia 820 göze çarpmaktadır. Telefonun ekranı 4,3 inç olup oldukça kibar bir ekrana sahiptir. Telefon boyutları 123,8 x 68,5 x 9,9 mm ve 160 gr ağırlığındadır. Ekran amoled ekran olup daha tasarruflu elektrik harcamaktadır. Ayrıca ekranda buluna clearback teknolojisi sayesinde hem güneş ışığı altında yüksek görüş hem de yüksek dokunma duyarlılığı bulunmaktadır.  Telefon hafızası 8gb ve 64 gb’a kadar microsd kart desteği de bulunmaktadır. Telefon kamerası 8 GB olup gelişmiş Nokia kamera özelliklerini barındırdığı için yüksek kalite fotoğrafları desteklemektedir.

Eğer bir akıllı telefona diğerlerinden daha az para vermek istiyorsanız bu telefon tam da size göre olup ülkemiz de ki fiyatı 900 tl dolaylarındadır. Verdiğiniz paraya göre oldukça iyi bir telefon olup pişman olmazsınız.

Bir cevap yazın