Nokia Lumia 520

Cep telefonları günümüzde çok fazla insan tarafından tercih edilmektedir. Cep telefonları ilk çıktığı zaman uzunca antenleri olan çok kaba ve ağır cihazlardı. İnsanlar o zamanlarda bu cihazın daha hafif olabileceğini bilmedikleri için cihazları seviyorlardı fakat cihazların daha kibar ve hafif olabileceğini bilseydiler cihazları hiç tereddüt etmeden çöpe atarlardı. Günümüzde cep telefonu sektörü çok farklı boyutlara ulaşmıştır.

İnsanlar cep telefonu alırken birçok ölçütü göz önünde bulundurmaktadır. Cep telefonları çeşitli kalitelerde ve özelliklerde üretilmektedir. Genellikle düşük gelirli insanların tercih ettiği telefon olan lumia 520 fiyatına göre çok iyi özelliklere sahiptir. Telefonun boyutları 119,9 x 64,0 x 9,9 mm ve 124 gr ağırlığa sahiptir. Bu boyutlar oldukça kullanışlı boyutlardır telefonlar için. Telefonun ekranı gorilla glass cam kalitesiyle üretilmiştir ve bu cam kırılmalara karşı oldukça dirençlidir. Telefonun kamerası 5 megapikseldir. Gündüz telefon çok başarılı çekimler yaparak kullanıcılarını tatmin etmektedir. Telefon 512 MB ram’a sahip. Bu ram bazı kullanıcılar için az gözükebilir fakat windowsphone işletim sistemi sayesinde oldukça akıcı bir kullanıma sahiptir. Telefon 8gb depolama alanına sahiptir ve micro sd desteği bulunmaktadır. Telefonun şarjı 3g açık 15 saate kadar kullanıma olanak vermektedir. Navigasyon özelliği Nokia maps sayesinde kullanıcılarını tatmin etmektedir.

Düşük fiyata yüksek kalite telefon almak isterseniz bu telefon kullanıcılar için çok uygundur. Fiyatı ise 500 tl civarıdır ve bu fiyat bu cihaza göre oldukça yeterli bir kullanım sunmaktadır.