NİKON D800 24-70 mm

Eğer fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız ve bunu biraz daha üst seviyelerde profesyonel olarak yapıyorsanız tercih edeceğiniz makinelerin başında Nikon gelir. Hayatımızdaki önemli, özel, unutulmaz anları ölümsüzleştirmek için iyi bir fotoğraf makinesine ihtiyaç duyarız. Nikon da her yeni çıkardığı modelde yaptığı yeniliklerin üstüne ekleyerek bize yeni ufuklar açıyor. Nikon D800 fotoğraf makinesi FX-Format görüntü sensörü ve en son teknolojik özellikleri sayesinde fotoğraf çekmeyi bir zevk haline getiriyor. Fotoğrafçılığa üstün seviyede detay ve yenilik getiren Nikon, bu fotoğraf makinesiyle orta format dijital fotoğrafçılığa yeni bir soluk getiriyor.

Nikon D800 dijital SLR fotoğraf makinesinin 36.3 mega piksel yüksek çözünürlüklü FX-Format Full Frame CMOS sensörü görüntüyü aşırı seviyede detay ve renk geçişleri ile yükler. Diğer markalara oranla iki kat fazla mega piksel sunması sayesinde olduğundan çok daha büyük boyda alacağımız fotoğraf baskıları billboard boyutlarında bile kalite, netlik kaybı yaşamadan fotoğraflar çekmemize yardımcı olur. Bu büyüklükte fotoğrafları saklamak için iki kart yuvası kullanılmış. Bu kartlarda yedekleme özelliği de bulunuyor. Olası bir kart problemi yaşadığınızda yedekteki kartınızı kullanmanızı sağlayan bu sistemde sıkıntı yaşamadan işlerinizi ve çektiğiniz fotoğraflarınızı geri alabiliyorsunuz. Bu sebeple profesyonel fotoğrafçıların çok fazla tercih ettiği Nikon D800 sunduğu diğer özelliklerle amatör fotoğrafçılar için de oldukça çekici bir model. Nikonun tam kare kategorisinde bulunan D800 aynı zamanda Full HD video kalitesine de sahip. Multi-Cam 3500FX 51 özelliği sayesinde en hareketli nesnelerin hızlı bir biçimde fotoğraflanacağının garantisini veriyor ve siz hiç bir anı kaçırmamış oluyorsunuz. Bu özellik daha çok spor fotoğrafçılarının çalışma koşullarına uygun olsa da 24-70 mm filtresi ile manzara fotoğrafçılarının da ilgi odağı. LCD ekranını da geliştiren nikon 3.2 inş büyüklüğünde bir ekranı kullanıcısına sunuyor. Fotoğraftaki tüm detayları görebileceğiniz ekran özellikle video çekimlerinde çok büyük avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Büyük ekranıyla daha detaylı bir görünüm sunarken otomatik kontrast-parlaklık ayarı ile otomatik olarak parlaklığı ayarlanabiliyor olması da öne çıkıyor. Kauçuktan üretilen makine sağlam tutuş özelliği sağlanırken, darbeler karşısında hiçbir zarar görmüyor.

Bu harika makineye 10.275-14.290 fiyatlara sahip olup fotoğraf çekmeyi daha da keyifli hale getirebilir, güzel anılarınızı ölümsüzleştirip hayatınızı daha da renkli hale getirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın