Kot Pantolon Seçimi

Kim derdi ki işçiler için tasarlanan kot pantolonlar modanın vaz geçilmez trendi olacak, üstelik bayanların favori giysisi haline gelecek? Gerek rahatlığı, gerekse şıklığıyla erkekler gibi bayanlarında gözdesi kot pantolonlar. Peki, kot pantolon seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? İşte sizin için derlediğimiz belli başlı noktalar.

kot-pantolon-secimi Eğer geniş kalçalara sahipseniz dar ve yüksek belli pantolonları tercih etmemenizde fayda var. Özellikle koyu renkli ve esneme özelliğine sahip kotlar sizin için ideal olacaktır. Kot pantolon seçiminde arkada küçük cepleri olan modellerden de kaçının zira zaten geniş olan kalçalarınızı daha da geniş gösterebilir. Kısa bacaklardan mustaripseniz düz kesim, alta doğru hafif geniş pantolonları seçin ve asla kısa ve dökümlü üst parçalarla kombinlemeyin. Ancak bu model kotları kısa ceketlerle kullanabilirsiniz. İnce belli bayanlar ise düşük belli İspanyol paça pantolonları kullanabilirler. Belinize sade renklerde takacağınız ince bir kemerle şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Dolgun vücut hatlarına sahipseniz, kalça ve bacak kısmı esneyen modelleri seçin. Böylece potluk, taşma ya da aşırı bolluktan dolayı hantal bir görünümü engellemiş olursunuz. Düşük belli modellerden ya da tayt benzeri çok dar kotlardan da kaçının. Unutmayın koyu renkler sizi daha ince gösterecektir. Minyon bir tipiniz varsa kot pantolon seçiminde klasik modelleri denemelisiniz. Bacak kısmı geniş ve düz olan kotlar üzerinizde harika duracaktır. Dar pantolonlarda ise üst kombinlerinde kısa modelleri tercih etmeyin. Maskülen bir yapınız ya da tarzınız varsa, paçalara doğru daralan modeller sizin için ideal olacaktır. Pantolonlarınızı gösterişli ve büyük ve kemerlerle kullanabilir, üst kombininizi pantolonun içine kıvırarak kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın