İnce Topuklu Ayakkabı

Giymesi cesaret isteyen ancak bayanları çok zarif gösteren ayakkabı modellerinin başında gelir ince topuklu ayakkabılar. İster gece kıyafetlerinde ister gündelik hayatta olsun, kıyafetlerinizle doğru kombinlediğinizde yürüyen bir afet gibi görünmeniz içten bile değil.

ince-topuklu-ayakkabı 2014’de de modanın diğer her bir kolunda olduğu gibi ince topuklu ayakkabılarda, birbirinden farklı ve değişik modelleriyle aklımızı başımızdan almaya devam ediyor. Hemen her bayanın hassas noktalarından birisi olan ve cesaret edemesek de bir gün belki dediğimiz ince topuklu ayakkabılar, klasik tasarımlarının yanı sıra alışılmışın dışındaki çizimleriyle beğenimize sunuluyor. Süet modeller, fiyonklu tasarımlar, sivri burunlu ayakkabılar, farklı renklerin birleşimi, desenli modeller ince topuklarda ön plana çıkıyor. Bize düşense bu ayakkabıları hangi durumlarda ve hangi kıyafetlerle kullanacağımızı belirlemek.

Saç, makyaj ve kullanılacak diğer aksesuarlar ise daha sonraki aşamada karar vermemiz gereken detaylar. Tabii ki bu ayakkabıları hayatımızın her evresinde kullanmak için satın almamalıyız. Her ne kadar ince topukları sevsek ve hatta üzerlerinde düzgün biçimde yürüyebilsek de bu tarz ayakkabıların sürekli kullanımı ayak sağlığını uzun vadede ciddi biçimde tehdit edebiliyor. Güzel görünmek her bayanın hakkı ancak güzel görünmeyi de abartmamak gerekiyor. Kaldı ki bu tarz ayakkabılarda modanın bize sunduğu, uğruna sağlığımızı kaybetmenin değmeyeceği araçlardan bir tanesi. İnce topuklular bir bayanı olduğundan daha zarif gösterir tabii ki doğru kıyafet seçimiyle ve düzgün biçimde yürüyebilmekle.

Bir cevap yazın