Göz Farı Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Makyaj, kendimizi iyi, formda ve güzel hissetmek için uyguladığımız, son zamanlarda uygulayan bireylerin yaş ortalamasının oldukça düştüğü gözlemlenen bir bakım türüdür. Günlük makyaj, gece makyajı ve son dönemlerde trend olan porselen makyaj uygulaması gibi ihtiyaca göre çeşitleri mevcuttur.

Göz Farı Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir? Günlük makyajda daha hafif tonlarda farlar, daha açık renk rujlar, abartısız eyeliner ve rimel tercih edilen malzemelerdir. Yaygınca bilinen bir bilgi olarak makyajda yoğunluk gözlere verilirse dudaklar; dudaklara verilirse gözler hafif tutulmalıdır. Farlar makyajın neredeyse tüm hilesini içinde barındıran paletlerdir ve uygulaması dikkat gerektirir. Hatta iyi bir far uygulaması bizi epeyce meziyetli olan eyeliner uygulamasından da kurtarabilir.

İyi bir far uygulaması için göz; iç kısım, orta kısım ve dış kısım olarak 3 parçaya bölünmelidir. Öncelikle göz kapağının tümüne baz olarak ten rengi bir far uygulamak, cildimizdeki ton farklılıklarını ortadan kaldıracak ve renkleri daha belirgin kullanabilmemize yardımcı olacaktır. Ardından -tercihe göre değişebileceği gibi günlük bir makyajı baz alarak- sütlü kahve, beyaza dönük pembe, krem gibi renklerle uygulama yapılmalıdır.Göz Farı Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

İç ve orta kısmı açık renk tutmak gözlerimizi daha çekik gösterecektir. Dış kısma ise orta kahve, üstüne koyu kahve far uygulamak yerinde olacaktır. Kahverenginin üstüne bir kat da bordo renk geçmek hoş bir görüntü elde etmemize yardımcı olabilir. Dış kısım farını, gözün dış kısmının kirpik bitiminden kaş bitimine kadar bir çizgi belirleyip o çizgiyi takip ederek sürmek yine çekik gözler elde etmek için uygulanabilir bir yöntemdir.

Daha sonra karıştırma fırçasıyla 3 kısmı hafifçe birbirine yedirmek renk ayrımlarını ortadan kaldırmak için doğru bir adım olur. Göz pınarlarına ve kaş altına hafif parıltılı krem renkte bir far veya aydınlatıcı uygulamasıyla sonlandırarak gayet hoş bir görüntüye sahip olunabilir.

Bir cevap yazın