Google Glass

Her geçen gün dünyamız bir adım daha ilerlemekte uygarlığımız daha da genişlemekte ve ortaya koyduğumuz ürünler daha da artmaktadır. Geçmişte hiç kimsenin aklına gelemeyecek gelişmeler günümüzde çok sıradan bir hal almaktadır. İnsanlık için artık birçok hayal ürünü olay artık herkes için hayatın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Bu büyük gelişmelerden biride geçmişte büyük bir oda büyüklüğündeki bilgisayarların artık neredeyse küçük bir taş boyutlarına küçülmesidir. Bununda kuşkusuz en iyi örneklerinden birisi bu bilgisayarların artık bir gözlük boyutunda olmasıdır.

Google’ın geliştirmiş olduğu Google Glass bize gündelik hayatta bilgisayarımızı aynı bir gözlük gibi kullanabilmemizi sağlamış oldu. Bu devrim niteliğindeki alet sokakta yürürken ya da bir kafede arkadaşlarımızla otururken, bilgisayar ya da cep telefonu kullanmadan maillerimize bakmaya ya da haber okumaya hatta havaya bakarak hava durumunu öğrenmemizi sağlayacak. Kaliteli yapısı ve şık yapısı sayesinde üzerimizde güzel bir aksesuar olarak taşıyabileceğimiz bu alet kolay kullanılışı ve iyi bir sistem yapısı ile vazgeçilmez ihtiyaçlarımızdan biri olacak gibi duruyor. Bu ürünün fiyatı ise 1500 dolar olarak piyasaya sürülecektir. Ayrıca içinde olması beklenen kamera sistemi sayesinde yaşadığımız anı ölümsüzleştirmek mümkün olacak gibi duruyor.

Birçok kişinin büyük bir heyecan ile beklediği bu alet Google’ın da bilgi ve deneyimiyle birçok insanın iletişim ve bilgi edinme konusundaki gereken ihtiyacını rahatça karşılayabilecek gibi dursa da hayatımıza ne gibi bir katkı sağlayacağını ancak ilerdeki günler bize gösterecektir.

google-glass

Bir cevap yazın