BLACKBERRY CURVE 9360

Kendi özgün tasarımlı modelleriyle piyasada isminden söz ettirmeyi her daim başaran firmalardan biri olan BlackBerry firması son zamanlarda modellerinde az da olsa farklılaşmaya gitmiş durumda. Klavyesiz, dokunmatik, kızaklı gibi farklı tip modeller üretmeye başlayan BlackBerry bu modellerle başarıyı yakalayamadı desek yalan söylemiş oluruz. Her ne kadar BlackBerry firması yeni modelleriyle de başarıyı yakalamış olsa da BlackBerry ismi duyulduğunda cep telefonlarıyla ilgilenen insanların kafasında beliren modeller bunlar değil. Bu firmanın ismi duyulduğunda kafada oluşan ele uygun büyüklükte ve klavyesi bulunan bir telefondur. Ve bu kafada oluşan şekle somut bir örnek verirsek en iyi örneklerden biri BlackBerry Curve 9360 modeli olur. Tamamıyla BlackBerry’nin kendine has tasarımıyla üretilen bu model birçok kullanıcının dikkatini çekmiştir.

9360 modelinin en çok dikkat çeken yanı sade görünümü olsa gerek. Her kullanıcı aynı fikirde olmasa da bazı kullanıcılar bir cep telefonundan sadece bir cep telefonuymuş gibi gözükmesini istiyorlar. Ve bu tanım da 9360 modelini betimliyor sanki. Bir telefonu telefon yapan bütün özellikleri hatta daha fazlasını barındıran 9360 bunun yanında sade, şık ve ince. Dahası normal düz tip tuşlar yerine bir klavyesi var. Bu klavyesi sayesinde çok rahat mesajlaşabiliyor ve hemen hemen her sosyal platformda yazışabiliyorsunuz. Ayrıca 5 megapiksel değerinde bir de kamerası olan 9360 modelinde karanlık ortamlarda fark yaratmanızı sağlayacak flaş da bulunuyor. Telefon genel olarak hızlı ve sistem şişmesi yaşamıyor. BlackBerry OS 7 işletim sistemine sahip model kullanıcılarına BlackBerry firmasına özgü programları kullanma olanağı da sağlıyor.

Kısaca özetleyecek olursak 9360 Curve modeli orta sınıf telefonlar arasında kendine güzel bir yer edinmiş durumda. Zarif ve uygun fiyatlı telefon arayanlar için ideal bir seçim olacağa benziyor.

 

Bir cevap yazın