ASUS N550JV-CN240H

Bu yazımızda ele alacağımız ürün ASUS N550JV-CN240H Notebook olacak. Son teknolojinin başarıyla uygulandığı bu ürün hakkında sizleri bilgilendireceğim. Öncelikle bilgisayarını sadece internet için kullanan kullanıcılar için uygun bir tercih olmayacağını belirtmeliyim. Bu ürün çok donanımlı olması sebebi ile maliyeti yüksek bir ürün olduğu için bilgisayarından yüksek performans beklemeyen kullanıcılar için doğru tercih olmayacaktır. Bu bilgisayarın donanımından özellikle oyun ve bilgisayarından yüksek performans bekleyenler için uygun olacaktır. Bu koşullara uygun bir kullanıcı değilseniz hiç kullanmayacağınız performans için oldukça yüksek bir maliyete katlanmış olacaksınız. Bu yüzden bu özellikleri taşımıyorsanız diğer Asus ürünlerine yönelmenizi tavsiye ederim.

Şimdi biraz ASUS N550JV-CN240H Notebook’un teknik donanımından bahsetmek istiyorum. Nvidia firmasının üretimi olan ekran katı ve maksimum turbo frekansı 3.4 GHz hızıyla kullanıcısına oldukça yüksek performans sunmaktadır. Yüksek teknolojik donanımının yanında kullanıcısına kullanım kolaylığı sunması ürünün tercih edilirliğini oldukça artırmaktadır. INTEL CORE İ7 işlemciye sahip olan bu notebook ön belleğinin de işlemci hızına uygun olmasıyla göze çarpıyor. Çünkü işlemci hızına yetişemeyen diğer donanımlar bilgisayarınızdan yeterli verimi almanıza engel olacaktır. ASUS N550JV-CN240H Notebook’un işlemcisi 4 çekirdek ve 6 mb ön belleğe sahiptir. Hızı 2.4 GHz olan bu işlemci maksimum turbo frekansı ile hızını 3.4 GHz’e kadar çıkarabilmektedir. Bunun dışında belleği 16 GB ve ekranı 15.6’’ inçtir. Kısacası donanım olarak oldukça yüksek ve kullanıcısını memnun edecek nitelikte bir notebooktur.

Piyasa değerini performansıyla kıyaslayınca oldukça uygun olduğunu düşündüğüm bu ürün için 4.300-4.400 tl paha biçilmesi uygundur.