Akıllı Telefonların Hayatımızdaki Yeri

Günümüzde akıllı telefonu olmayan kişi neredeyse hiç yok. Sokakta yürüyen neredeyse her insan elinde bir akıllı telefon ile birilerin arıyor ya da internete giriyor. Neredeyse her insan artan teknoloji çılgınlığı ile birlikte daha iyi bir telefona sahip olmak istiyorlar. Bu yüzden teknoloji şirketleri bu yönde yatırım yapmaya başladır ve bu pazar giderek büyüyor ve büyüme devam ediyor.

Teknoloji pazarına en çok yatırım yapan şirketlerden biri de Samsung şirketidir. Samsung daha çok akıllı telefonlara yatırım yapıyor ve her sene yeni model akıllı telefonlar üretiyor. Her geçen sene daha da geliştirmiş olduğu telefonlarına bir yenisini ekliyor. Samsung son olarak Galaxy i9500 S4 tanıttı ve özelliklerini anlattı. Bu akıllı telefonun Android 4.2.2 (Jelly Bean) işletim sistemine sahip, işletim hızı ise 1.6 Ghz ve dört çekirdeklidir. Dokunmatik ekran özelliklerinden bahsedecek olursak 5 inç full hd bir ekrana sahip. Ayrıca 13 mp kamerası ile büyük bir ilgi odağı olan bu telefonda 16 gb hafıza buna ek olarakta 64 gb arttırılabilir hafıza bulunuyor. Samsung bu telefon ile pazardaki büyük ilgi görmeyi başarmıştır. Arttırdığı rekabet ortamı ile tüketicilerin beklentilerini bir üst düzeye taşımayı başarmış oldu.

Samsung’ un yeni geliştirdiği bu telefon ile teknoloji pazarında yeni bir hamle yapmış oldu. Samsung’ un bu çıkışıyla beraber rakip firmaların nasıl bir cevap vereceğini ise bize ilerleyen günler gösterecek.

akilli-telefonun-hayatimizdaki-onemi